Pieśń o Unii Lubelskiej – warsztaty śpiewacze

Pieśń o Unii Lubelskiej – warsztaty śpiewacze

Zapraszamy serdecznie na jedyne takie warsztaty śpiewacze „Pieśń o Unii Lubelskiej”, gdzie zapoznamy się z tajnikami pieśni tradycyjnych polskich i litewskich. Odbywać się będą w każdy piątek w godz. 17:30-19:30 w Klubie Osiedlowym ODEON (ul. Okrzei 4) w Lublinie.

Unia Lubelska – porozumienie pomiędzy stanami Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego zawarte 1 lipca 1569 na sejmie walnym w Lublinie. W jej wyniku powstało państwo znane w historiografii jako Rzeczpospolita Obojga Narodów – ze wspólnym monarchą, herbem, sejmem, walutą, polityką zagraniczną i obronną – zachowano odrębny skarb, urzędy, wojsko i sądownictwo. Jak na tamte czasy, było to wydarzenie niebywałe – scalenie się dwóch Państw. Do dziś warte jest upamiętniania…

Na warsztatach śpiewaczych poznasz i nauczysz się nie tylko „Pieśni o Unii Lubelskiej” autorstwa Izabelli Konar, ale także poznasz arkana śpiewu tradycyjnego polskiego i litewskiego.

W naszej kulturze istnieją potężne techniki głosowe, które otwierają serca. Mogą służyć także Tobie. Dać Ci miłość, siłę i pokorę wobec wyzwań współczesnego świata. Poprzez głos dźwięk i pieśń zmienisz swoje podejście do życia, kultury, siebie samego. Odkryjesz głos, który idzie prosto z Twego serca….

Praktykowanie tradycyjnego śpiewu białym głosem:
– zwiększa otwartość na ludzi i świat – rozładowuje stres i agresję
– przywraca prawidłowy przepływ energii w ciele
– uwalnia napięcia mięśniowe
– pozwala zyskać nową jakość oddechu
– uczy wyrażania siebie i słuchania głosu swojego serca.

Śpiew tradycyjny to:
– rozwój wielkiej siły twórczej i potencjału, który drzemie w każdym z nas
– ekspresyjne wyrażanie siebie
– harmonia z naturą
– życie we wspólnocie
– rodzima kultura i obrzędowość

Nie ważne, czy potrafisz, czy nie, jesteś kobietą, czy mężczyzną – ważne, czy chcesz. Jeśli umiesz mówić, umiesz i śpiewać. Warsztat skierowany do osób początkujących i zaawansowanych.

Kierując się głosem serca biorę Cię za rękę i zaprowadzam do miejsca, gdzie złożyłam swoje najcenniejsze skarby. Pragnę się z Tobą podzielić, dać Ci więcej, niż tylko dom…

Prowadzenie: Joanna Dominika Belzyt (Ładola), Piotr Dziwura, Izabella Konar

wstęp: FOR FREE 

(ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń)

Zapisy i więcej info: fundacja.atoli@gmail.com, 535 365 615

0001 (1)